IŞİD Kadın Peşmergeleri Zorla EvlendirIrak’ta IŞİD’e karşı savaşan kadın Peşmerge komutanı Albay Nahide Raşid, IŞİD’in kendilerine bir mesaj göndererek, yakaladıkları Peşmerge kadınları kendi militanlarıyla evlendireceğini bildirdiğini söyledi.

Raşid bu bildirinin ardından kadın militanlarına esir düşmeleri halinde kendilerini öldürmeleri için son bir mermi bulundurma talimatı verildiğini kaydetti.
IŞİD'İN ELİNE DÜŞMEMEK İÇİN İNTİHAR ETTİ
Peşmerge komutanı, Kobane’de IŞİD’e karşı çatışan bazı kadın YPG savaşçılarının düşman eline geçmemek için bu çareye başvurduğunu bildirdi.
Raşid, son olarak geçen hafta arkadaşları öldürülen bir kadın YPG savaşçısının IŞİD’in eline geçmeden hemen önce kendi kafasına kurşun sıkarak intihar ettiğini söyledi.ecek!!!

Servisler kalkıyor, İş okul Servisleri kalkıyor mu?

Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni ekonomi paketinde yer alan öncelikli dönüşüm programlarını açıkladı.
 
Eylem planları ve sektörel dönüşüm programlarının bir temenni olmadığını öncelikle dile getiren Başbakan Davutoğlu, ''Bizim söz verip de yapmadığımız temenni düzeyinde bıraktığımız hiç bir taahhüdümüz olmamıştır" şeklinde konuştu.
 
2018 SONUNA KADAR HEDEF...
 
Davutoğlu programla ilgili olarak , "Hedefimiz, bu sektörel dönüşüm programlarıyla 2018 sonuna kadar yani 4 yıl içinde, GSYH'yi 1,3 trilyon dolara, cari açığı yüzde 5,2'ye çekmek, işsizlik oranını da yüzde 7 civarına indirmektir" dedi.
 

 
SERVİSLER KALKIYOR
 
- Servis araçları kapasite, güzergah ve araç teknolojileri yeniden değerlendirilecek. Raylı sistem hattı üzerinde bulunan iş yerleri, üniversite ve okul servisleri kaldırılacak. Servisi kullananlara ücretsiz ya da düşük fiyattan ulaşım kartı verilecek.
 
Şehir merkezlerine ücretli giriş
 
- Büyükşehirlerde kent merkezine girişi ücretlendiren pilot AUS sistemi hayata geçirilecek.
- Raylı sistemlerde otopark zorunlu olacak ve ulaşım ücreti ile otopark ücreti ilişkilendirilecek.
- Kentin prestij noktaları ya da tarihi özelliği olan alanlar araç trafiğine tamamen veya kısmen kapatılacak.
- Bisiklet yolları yaygınlaştırılacak. Bisikletlerin otobüs ve raylı toplu taşıma uygulamalarında taşınmaları sağlanacak. Yaya ulaşımı kesintisiz hale getirilecek.
 
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Düşünen job - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger