10 Maddede Tofaşçılık Raconu

Şahin, Doğan ve Kartal, Türkiye'de mahalle kültürü içerisinde büyüyen hemen herkesin hayatına çok erken yaşlardan itibaren giren üçlemelerden biri. Belki Star Wars ya da Yüzüklerin Efendisi kadar dünya çapında ünlü bir seri olmayabilir ama Tofaş'ın "Kuş Serisi" olarak bilinen bu araba modelleri popülaritesini hiç kaybetmedi. 
2001 yılında üretimi durdurulan Kuş Serisi bugün hâlâ mahalle aralarına damgasını vuruyor. Modifiye düşkünü ustalar ve gençler tarafından gündemden düşürülmeyen arabalar internet dünyasında da külte dönüşmüş durumda. Tofaş sevdalılarının sosyal medyadaki grupları bu arabaları kullanmayanlar tarafından bile ziyaret ediliyor. Seri sadece yolların tozunu atmakla kalmıyor, şarkılara da konu oluyor.
Üretimi durmuş olsa da, yılların eskitemediği Tofaş Kuş Serisi'ni işin pirine soralım dedik ve Garaj İstanbul ekibinden ve Tofaş Çetesi'nden Yunus Emre Yiğit'ten görüş aldık. Usta Tofaşçı, Tofaşçı olmanın belirtisi olan karakteristik özellikleri anlattı. İşte Tofaşçılık raconunu özetleyen 10 madde:

1. Tofaşçı alçakgönüllüdür, kimseye yukarıdan bakmaz.
2. Tofaşçı klasik giyinir, spor kıyafet giymeyi tercih etmez.
3. Sadeliği, orijinalliği sevdiği kadar modifiyeyi de sever. Karlığını, panjurunu mutlaka değiştirir.
4. Jant, lastik ve müzik çalar tutkunudur.
5. Vitesinde tespih eksik olmaz.
6. Parası olanın gazı fulden aşağı düşmez.
7. Parası olmayanın gazı 10 lirayı geçmez.
8. Bagajında takım çantası bulundurur.
9. Kornası bağırır.
10. Arabasını öyle çok sever ki yağmurlu günde bile yıkar.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: BUGÜN HERKES İÇİN BİR SINAVDIR

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: BUGÜN HERKES İÇİN BİR SINAVDIR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari'de şehit olan 3 asker hakkında açıklamada bulundu.

Başbakan Davutoğlu: Bugün herkes için bir sınavdır

Başbakan Davutoğlu, Hakkari Yüksekova'da yüzleri maskeli 3 terörist tarafından şehit edilen 3 askerimiz hakkında "3 kahraman kendilerini takip eden alçaklarca şehit edildi." dedi.

ALÇAKLAR BUNUN HESABINI VERECEK

Davutoğlu'nun açıklamalarının satır başları,

"Türkiye'yi kargaşaya sürükleyen çevrelerin planına açık örnek. Bugünler herkes için bir sınavdır. Talimatları verdim bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecek.

TÜRK KUŞU KOPYAMI TARTIŞMASI

SİZCE TÜRK KUŞU SAHTEMİ GERÇEK Mİ BU KONUDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ

AIRBUS A390

AIRBUS A390

introducing in ENORMOUS AIRBUS A390!!!! 

The plane is targeted for international service of flights of over 9,000 nautical miles (about 16,600 kilometers). The A390 will be powered by six Rolls-Royce turbofan engines developing thrusts of over 340,000lb each. According to AIRBUS the break-even point for operating the airplane will be at a passenger load of about 1760 passengers. 

Among the features proposed for the future aircraft are six restaurants, three duty free shops, a lounge with a discothèque, two full sized movie theatres, a 14 lane bowling alley, a swimming pool with water slides, a wedding chapel, a fully functional medical clinic, and a 11,000 volume library.
Türkçe olarak
BÜYÜK Airbus A390 olarak içeri zerk edilmesine !!!!

Düzlem üzerinde 9.000 deniz mili ( yaklaşık 16.600 kilometre) uçuş uluslararası hizmet için hedeflenmiştir.A390 motorlar 340.000 £ her aşkın bindirmeler gelişen turbofan altı Rolls - Royce ile güçlendirilmiş olacak .Airbus göreuçak çalıştırmak içinbaşabaş noktası yaklaşık 1760 yolcu yolcu yük olacaktır .

Gelecek uçaklar için önerilenözellikleri arasında altı restoran , üç duty free mağazaları , bir diskotek ile bir salon , iki tam boy sinemalar , 14 kulvarlı bowling salonu , su kaydıraklı yüzme havuzu, düğün şapel , tıbbi bir tam fonksiyonelklinik ve 11.000 kitaplı kütüphanesi .

Whoa!!!!!!!!!
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Düşünen job - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger