Mülakat başarılı olma yöntemleri....

Muhtemelen sizlerde gireceğiniz mülakatlarda bir kurul karşısında
-Arkandaki duvarın rengi ne ?
-ııı ıı sey aslında bilmiyorum 
gibi diyaloglar yaşayacağınızı sanıyorsunuz ama aslında mülakatlarda aranan şartlar kişinin kendisine öz güveni psiko motor yetenekleri dil becerileri gibi özellikler ön plana çıkıyor.
Mülakatlarda kişinin bilgi düzeyine bakıcı sorulardan ziyade daha çok geliştirile bilir zeka düzeyinin test edildiğini açıkça görüyoruz.
Öncelikle mülakat görüşmelerine gideceğimiz yer hakkında bilgi edinelim o kurum ve yapısı hakkında bilgi sahibi olalım kurumun misyon ve vizyonu hakkında kısa dip notlar okuyalım.KIlık kıyafetimiz düzenli ütü ve mümkünse sakal traşımızı olalım bayanlar için diz altı etek ve saçlar olmalı konuşurken kekeleme fazla düşünme yapılmamalı ve göz teması kurulmalı karşımızdaki konultuğumuz kişi ile ilgili.Ve zihnimizi kurcalayacak gereksiz düşünceler yerine daha fazla konstre olmalıyız çünkü bizden beklenen maksimum düzeyde duyarlılık ve sorular karşısında doğru net ve kısa cvbler verebilmektir. 

şimdiden tüm arkdaşlarıma başarılar diliyrm..polis mulakatı sınavı soruları, mulakat soru cevapları, subaylık mulakatında sorular sorular
harp okulu sınav soruları polis akademisi sınav soruları iş yaşamında örnek mülakat usulleri 

Related Product :

+ yorum + 2 yorum

20 Eylül 2014 14:30

Bende böyle oldugunu dusunuyorum, güzel özetlemişsiniz hocam. Duvarın rengı ne sorusuna bilemedigimiz takdirde, cesurca dikkat etmedim demek sanırım artı puan kazandıracaktır :)))

20 Eylül 2014 14:40

kesinlikle hocam ve bilmiyorum diye bilmek bile artı puandır yanlış cevap yerine bilmiyorum demek kişinin hem kendisine öz güvenini gösterir hemde hayat anlamında gerçek net bilgiler verdiğini iletir karşısındaki bireye

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. Düşünen job - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger